
Ketelvoedingswater
Stoomketels worden 24 uur per dag gebruikt en storingen en stilstandtijd moeten worden vermeden of verminderd. Juiste conditionering van het ketelvoedingswater speelt in dit opzicht een zeer belangrijke rol en ProMinent levert verschillende systemen om dit te bereiken.
Eerst worden zout en gas verwijderd uit het water door het gebruik van een thermisch proces. Al het voedingswater wordt verdampt en veroorzaakt hoge concentraties van stoffen in het water die het ketel materiaal aantast om vaste delen te vormen. Door controle en beperken van de opbouw van zout door de gebruikmaking van chemische dosering, kunnen deze problemen worden voorkomen. ProMinent biedt oplossingen voor zulke applicaties.
Ontzilting / Ontzouting van het voedingswater
Hoge concentraties in het ketelwater kunnen alleen worden bereikt als het samengestelde water met een lage mineraalwaarde beschikbaar is, dat zorgt voor een lage geleidbaarheid. Omgekeerde osmose en wateronthardingssystemen worden gebruikt.
Conditionering van het voedingswater
Het ketelwater wordt gewoonlijk behandeld met de volgende chemicaliën:
- Hardheid stabilisatoren
- Ontvlokkingsmiddelen
- Corrosieremmers
- Zuurstofbindmiddelen(bv hydrazine)
- pH waarde correctie (natronloog, ammonia)
- Anti-schuimmiddelen
De dosering van deze chemicaliën in het voedingswater wordt gedaan door het gebruik van doseerpompen.

Spui regeling
Toename van het zoutgehalte in het ketelwater wordt bewaakt, door geleidbaarheid. Wanneer de maximale waarde is bereikt, wordt gespuid. De spui klep wordt geopend en water wordt verwijderd uit de ketel. Voedingswater met een laag zoutgehalte compenseert het verlies in de ketel en vermindert de geleidbaarheid van het ketelwater. Een gedeelte van de ketel wordt door een koelinstallatie geleid voordat de geleidbaarheidssensor wordt bereikt om thermische overbelasting van de sensor te voorkomen. Om het verlies van meetwater te verminderen, kunnen periodiek monsters worden genomen gebruikmakend van een gemotoriseerd klepsturingssysteem.
ProMinent levert de systeem componenten die nodig zijn voor deze gebieden van de applicatie:
| Applicatie |
ProMinent systemen |
| Ontharding van het voedingswater |
Dulcosmose® omgekeerde osmose systemen |
|
Dosering van de inhibitors:
- Hardheid stabilisatoren
- Ontvlokkingsmiddelen
- Corrosieremmers
- Anti-schuimmiddelen
|
Doseersystemen voor het doseren van inhibitors |
Zuurstofbinders
|
Hydrazine decanterings- en doseersystemen |
| Spui regeling |
Koeltoren spui regeling |
| Regeling van de pH-waarde |
DULCOMETER® und DULCOTEST® meet-, regel- en sensortechnolgie |

