Previous Article Return to overview
Ontharding in de zwembadtechniek

Ontharding in de zwembadtechniek

Grondwater bevat, naast andere elementen, calcium en magnesiumzouten. De som van beide substanties geeft de totale hardheid aan. Veranderingen in de pH-waarde of temperatuur kan neerslag veroorzaken. Deze zichtbare aanslag (kalk) kan neerslaan in leidingen, op badwanden, in warmtewisselaars, bij attractiewanden, fonteinen en stoomgeneratoren. Deze afzettingen kunnen ter plekke mechanische of thermische aantastingen veroorzaken die vroeg of laat tot een fatale storing van de installatiedelen kan leiden!

Deze aanslag kan worden voorkomen met een waterontharder, type DOUCEMAT van ProMinent welke volgens het ion-uitwisselingsprincipe werkt en de levering van zacht water verzekert. Het ion-uitwisselingsprincipe wordt door het gebruik van hars bereikt. De hars onttrekt calcium- en magnesium-ionen van het water en geeft in plaats daarvan natrium-ionen af. Na de werking van de hars, wordt het door een zoutoplossing regeneratie (afhankelijk van tijd en hoeveelheid) gereactiveerd. Deze methode kan zo vaak als nodig is herhaald worden.

Als resultaat is de werking van de stoomgenerator, het gebruik van zwembaden of de optische indruk van een attractie onverstoord! De onthardingsinstallatie van ProMinent is slechts één van vele verschillende componenten in het complexe systeem van zwembadwaterbehandeling.

Print this pageForward this page